29 сентября 1967 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 34-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Волга» (Калинин) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Волга» (Калинин) — 1:0 (0:0).
29 сентября 1967 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 5000 зрителей.
Судьи:
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Шнейдерман, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Литовченко – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Сатаев, 11 Суковицын (Христян).
Старший тренер – Л. Родос.
«Волга»: В. Туголуков, Ю. Цветков, В. Романов, А. Стенищев, Ю. Хромов, В. Уткин, В. Андронов, К. Касимовский, Н. Тимохин (В. Кисляков), Л. Горшков, Ю. Савченко.
Старший тренер – Б. Хренов.– составы из "Спортивної газети".
Гол: 1:0 Дановский (52).
Дублёры – 0:3.

Последний матч за «Днепр» Виктора Суковицына (1962-63, 1967, 82 матча, 18 мячей).

ПЕРЕМОЖНИЙ ГОЛ ДАНОВСЬКОГО
«Прапор юності» (01.10.1967)
Це був четвертий матч «Дніпра», в якому гол, забитий захисником Борисом Дановським, виявився переможним. Двічі в матчах з армійцями Одеси саме удар Дановського приносив дніпропетровцям по 2 очка. Вирішальним виявився він і в зустрічі з вінницьким «Локомотивом» у першому крузі. Нарешті, забиті капітаном за 12 хвилин до кінця зустрічі у ворота запорізького «Металурга» на стадіоні «Метеор» два мячі, врятували «Дніпро» від поразки. Всього на рахунку стопера у цьому сезоні 8 м’ячів — результативність, якій може позаздрити форвард.
У зустрічі з калінінською «Волгою» на боці «Дніпра» була повна перевага. Важко навіть перерахувати усі можливості господарів поля взяти ворота гостей — одних лише виходів сам-на-сам з воротарем було стільки, скільки в іншому матчі буває гострих моментів. Одне слово, це був типовий матч аутсайдера, який ні на що не претендує, і одного з лідерів підгрупи.
Однак мяч лише один раз побував у сітці воріт суперника, і то після удару захисника. Напад «Дніпра», одержавши вже в дебюті кілька вірних можливостей відкрити рахунок і не скориставшись з них, поступово втрачав почуття гола, а оскільки голевих моментів було багато, то втрачалось і почуття відповідальності: мовляв, не забив зараз, забю пізніше.
Кржечевський тричі зряду не зміг розпорядитись м’ячем прямо проти воріт. Суковіцин двічі міг взяти ворота, але бив дуже слабо. І все це не рахуючи тих випадків, коли першим до м’яча встигав воротар гостей Туголуков, — за перші 15 хвилин зустрічі.
В середині тайму наші півзахисники втратили активність, і гості одержали можливість провести кілька контратак. В одній з них на 26-ій хвилині Горшков «втік» від захисників на місці правого півсереднього, але поспішив з ударом, а в другій лівий крайній Савченко виходив сам-на-сам з Городенком, однак Саричев наздогнав його і у підкаті вибив мяч з-під ніг атакуючого.
Це примусило господарів поля акуратніше грати в захисті, але не надало гостроти діям нападу.
Гра дещо пожвавішала на початку другого тайму, коли Сатаєв кілька разів небезпечно пройшов по флангу. Саме після його подачі Туголуков відбив м’яч на кутовий, що привів до взяття воріт: Дановський обіграв двох суперників біля штрафного і послав м’яч в «девятку». Це сталось на 52-й хвилині.
А далі зустріч знову проходила спокійно і мляво. Вона наводить на думку, що, втративши шанси на перемогу в підгрупі, футболісти «Дніпра» втрачають смак і до красивої, агресивної гри.
А. БОРИСЕНКО.

ГОНИТВА ЗА ЛІДЕРОМ
«Зоря» (01.10.1967)
Команди другої підгрупи у п’ятницю провели черговий тридцять п’ятий тур. В ньому майже всі колективи, які перебувають у верхній частині таблиці, здобули перемоги. Гонитва за лідером триває, але він не дає себе догнати. Кияни приймали тульський «Металург» і добилися переконливої перемоги з рахунком 3:0. Армійці Львова, які зазнали двох поразок підряд у попередніх турах, вдало провели матч в Кіровограді з «Зіркою», яка не звикла програвати на своєму полі. Армійці виявилися краще підготовленими до цього відповідального поєдинку і перемогли з рахунком 2:0.
Наш сусід — запорізький «Металург» приймав «Суднобудівник». Рахунок було відкрито вже на четвертій хвилині, коли після прострілу Кочегарова воротар миколаївців Байда невдало відбив мяч, спрямувавши його у власні ворота. Цей м’яч став єдиним і приніс перемогу запоріжцям.
Єдиний гол, забитий капітаном «Дніпра» Дановським у ворота калінінської «Волги», також приніс перемогу нашим землякам. Проте, незважаючи на виграш, дніпропетровці провели матч невдало, вони пропустили щонайменше півтора десятка реальних можливостей забити гол. Форварди команди дуже зловживали індивідуальною грою. Сподіваючись на легку перемогу над аутсайдером, «Дніпро» психологічно не був підготовлений до цього поєдинку.
Що ж іще цікавого відбулося у минулому турі? Нульова нічия була зафіксована в зустрічах «Металіста» і «Таврії», горьковської «Волги» і «Сокола». Нічийним результатом закінчився матч і в Ярославлі між «Шинником» і «Трудом» (2:2). Авангардівці Жовтих Вод перемогли калузький «Локомотив» 1:0. А ось «Карпати» взяли верх над армійцями Одеси (3:0). Мирно розійшлися футболісти вінницького «Локомотиву» і «Молдови» (1:1).
Таким чином, після тридцяти чотирьох матчів у армійців Києва 47 очок, у армійців Львова — 44, в запорізького «Металурга» — 43. «Дніпро» після тридцяти трьох ігор має 41 очко. Далі йдуть «Зірка» і «Карпати», у яких по 39 очок. У «Молдови» їх 38.

1:0 ПРИ ПОДАВЛЯЮЩЕМ ПРЕИМУЩЕСТВЕ
«Днепровская правда» (01.10.1967)
Ни в одном матче сезона «Днепр» не имел такого подавляющего преимущества, как во встрече с бессменным аутсайдером подгруппы калининской «Волгой». Нападающие днепропетровцев в среднем каждые 3-4 минуты оказывались перед воротами Туголукова в выгодной для нанесения неотразимого удара позиции, пять раз они оставались один на один с голкипером «Волги», но ни разу не заставили его капитулировать.
Слов нет, Туголуков сыграл хорошо, особенно в начале второго тайма, когда он сумел снять мяч с груди готовившегося нанести удар Сатаева, а потом вышел победителем в поединке сразу с двумя футболистами «Днепра» Литовченко и Кржечевским. На 62-й минуте, оставив позади защитников, Пинчук с 5 метров пробил именно в тот угол, где стоял вратарь.
Спортивное счастье Туголукова? Да, но мастерство в большей степени. Слишком легко давалось всё днепропетровцам в этом матче (только Кржечевский в первые 15 минут имел 4 верных возможности взять ворота) и поэтому у них притупились чувство ответственности и острота реакции на голевые моменты.
Выручил игроков передних линий центральный защитник капитан «Днепра» Борис Дановский. На 52-й минуте после подачи углового он обыграл двух футболистов «Волги» и, не дойдя до линии штрафной площадки, неожиданно пробил в правую от себя «девятку». Гости вынуждены были начать с центра поля. Это восьмой мяч Дановского в сезоне. Ни один нападающий команды, кроме Кржечевского, уже забившего в ворота соперников 14 мячей (сейчас он самый результативный форвард за всё время выступлений днепропетровцев в классе «А»), не может похвастаться такой результативностью, как он. В четырёх матчах, как и в этом, гол Дановского оказывался решающим.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

«ДНІПРО» – «ВОЛГА» 1:0
«Спортивна газета» (Киев, 03.10.1967)
Єдиною втіхою для глядачів у цьому дуже не цікавому матчі був гол, красиво забитий капітаном «Дніпра», який вдало підключився в одну з атак. Взагалі ж таких атак, коли здавалося, що м’яч опиниться у воротах «Волги», було безліч. Та кожного разу все закінчувалося невдачею для «Дніпра». Навіть лідер атак команди Кржечевський тричі не спромігся влучити в ціль з кількох метрів. Ще більше можливостей для взяття воріт гостей не використали його товариші по нападу.
Психологічні якості у «Дніпра» виявилися невисокими. Команда, мабуть, настроїлася на легку перемогу, розраховуючи, що гості тільки оборонятимуться. Проте аутсайдер, якому втрачати вже нічого, не ухилявся від того, щоб самому атакувати. Захист «Дніпра» не раз опинявся в скрутному становищі. Наприкінці зустрічі був момент, коли контратака «Волги» завершилася тим, що Саричев вибив мяч з пустих воріт, залишених Городенком.