24 сентября 1967 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 33-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Калуга) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Калуга) — 3:1 (1:0).
24 сентября 1967 (воскресенье). 17:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 8000 зрителей.
Судьи:
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): 1 Городенко (Пильгуй, 85) – 3 Дановский (к) – 2 Шнейдерман, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Сизов, 7 Литовченко – 8 Пинчук, 9 Кржечевский, 10 Христян (Кузовенков, 69), 11 Сатаев.
Старший тренер – Л. Родос.
«Локомотив» (футболки, трусы, гетры белые): В. Бондарь (Е. Медников, 52), В. Лебедев, Г. Сигаев, В. Кашкинов, Г. Карасёв, В. Соколухин, Ю. Круглов, А. Голованов, В. Головкин, Ю. Конопелькин, Е. Лоскутов.
Старший тренер – В. Добриков. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 1:0 Сизов (26, с углового), 2:0 Сатаев (50, гп Сарычев), 3:0 Кржечевский (58), 3:1 Голованов (68).
Дублёры – 1:1.

ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПАСИВНОСТІ
«Прапор юності» (27.09.1967)
Калужани розпочали гру в повільному темпі, свідомо створюючи на полі обстановку інертності, млявості. Активна дія тактики залізничників проявилась у тому, що настрій пасивності навязувався суперникові, котрий уміє грати натхненно і агресивно. Відсутність же азарту, хвацькості у грі нападу виключають імпровізацію, яка є найнебезпечнішою зброєю у боротьбі проти суперника, що намагається побудувати редути неприступності і відсидітись за ними.
«Локомотиву» вдалось половину першого тайму провести в спокійній обстановці, бо якщо і були в цей час спалахи активності у грі окремих футболістів «Дніпра», то вони не знайшли підтримки всієї команди.
На 10-ій хвилині найагресивніший у ці хвилини Пінчук стрімко прорвався крізь стрій захисників на правий фланг, точно послав мяч на дальній кут воротарського майданчика, туди увірвався Кржечевський, але у центрфорварда «Дніпра» удар не вийшов, і воротар гостей Бондар «накрив» мяч.
На 22-ій хвилині вже на місці лівого центрального нападаючого Пінчук обіграв захисників, перекинув мяч через голкіпера, що вийшов йому назустріч, встиг наздогнати мяч і головою послав його... вище вже ніким не захищених воріт.
За хвилину до цього нападаючий залізничників Конопелькін виграв поєдинок з Литовченком і Дановським, обійшов Шнейдермана і чудово вивів на удар в центрі Головкіна. Городенко у відчайдушному стрибку зняв мяча у нього з ноги.
Два останні епізоди активізували гру «Дніпра», але справжньої гостроти зустрічі надав гол, забитий Сизовим з кутового на 26-ій хвилині. М’яч було вдало «підрізано». До того ж Христіян удаваним маневром примусив Бондаря рвонуться вперед і пробігти м’яч.
До відпочинку наші створили ще чимало небезпечних моментів, але змінити рахунок не змогли.
На 47-ій хвилині калужани Соколухін і Голованов вдало розіграли м’яч, але Круглов, залишившись сам-на-сам з Городенком, не влучив по мячу.
На 50-ій хвилині Саричев перехопив мяч і послав вперед Євгена Сатаєва, який після демобілізації з Радянської Армії повернувся до «Дніпра». Лівий крайній увірвався до штрафного і забив гол під перекладину.
Бондар був безсилий що-небудь зробити, однак його одразу ж замінили Мезніковим.
Господарі поля стали завдяки активним наступальним діям і господарями становища. Пройшло вісім хвилин, і вже Мезніков виймав мяч з сітки воріт. А сталось це ось як: Литовченко довгою діагональною передачею вивів вперед Сатаєва, той не барився і сильно вдарив: Мезніков випустив мяч, і Кржечевський забив свій чотирнадцятий у цьому сезоні гол. За кілька хвилин Мезніков і штанга ледве врятували ворота «Локомотива» від удару свого ж захисника Кашкенова, який намагався розрядити обстановку.
Гру, по суті, було зроблено, і «Дніпро» знову почав втрачати активність, давши змогу гостям відіграти один м’яч (ворота Городенка метрів з пяти «розстріляв» Голованов). Тренери одразу ж посилили захист, замінивши Христіяна Кузовенковим. Кінець зустрічі команди провели в центрі поля, не ризикуючи йти на нове загострення боротьби.
Отже, 3:1 на користь «Дніпра» в матчі, який став предметним уроком заперечення пасивності.
А. БОРИСЕНКО.

Центральною подією 33-го туру була зустріч армійців Києва і Львова, які протягом тривалого часу ведуть боротьбу за лідерство. Кияни перемогли — 1:0. З таким же рахунком запоріжці виграли у «Таврії». Решта матчів туру закінчилась так: «Металіст» — «Суднобудівник» — 2:1, «Шинник» — «Сокіл» — 0:0, «Карпати» — «Молдова» — 0:2, «Волга» (Горький) — «Труд» — 0:1, «Локомотив» (Вінниця) — СКА (Одеса) — 0:0, «Авангард» — «Волга» (Калінін) — 2:0, «Зірка» — «Металург» (Тула) — 5:0.
Пропущена у 29-ому турі зустріч калінінської «Волги» з туляками закінчилась новою поразкою аутсайдера — 1:2.

ТРИДЦЯТЬ ТРЕТІЙ ТУР
«Зоря» (26.09.1967)
В недільному матчі з калузьким «Локомотивом» футболісти «Дніпра» одержали переконливу перемогу, хоча в цілому матч не залишив приємного враження у глядачів. Піддавшись настроєві гостей, які не прагнули до загострення боротьби, господарі теж діяли в уповільненому темпі, що було на користь залізничникам. Вже на самому початку матчу дніпропетровці упускають один за одним два зручних моменти, щоб взяти ворота суперників. Лише на 26 хвилині Сизов так пробив кутовий, що мяч, пролетівши дугою над головами гравців, опустився за спиною воротаря. Рахунок 1:0.
Дещо активізувався «Дніпро» на початку другого тайму і відразу ж добився успіху. Вдалим виявився дебют Євгена Сатаєва, який після демобілізації з армії знову зайняв місце на лівому краю «Дніпра». На 50-й хвилині, ведучи єдиноборство з захисником «Локомотива», він наніс прицільний удар по воротах і подвоїв рахунок. Через 8 хвилин, після сильного удару того ж Сатаєва, воротар залізничників Мезніков не втримав мяча і Кржечевський послав третій гол у ворота гостей. Це вже 14 м’яч, забитий у нинішньому сезоні Кржечевським.
Задовольнившись рахунком, дніпропетровці різко знизили активність, віддали без боротьби центр поля і самі ж поставили себе у невигідне становище, що й призвело до того, що гості забили гол.
Перемігши з рахунком 3:1, «Дніпро» набрав 39 очок, маючи гру в резерві.

«ДНЕПР» — «ЛОКОМОТИВ» (КАЛУГА) — 3:1
«Днепровская правда» (26.09.1967)
В начале матча «Днепр» попал в плен тактики «Локомотива», стремившегося за счёт спокойной неторопливой игры уравнять шансы на победу. Только острая атака форварда калужан Конопелькина по левому флангу на 21-й минуте, закончившаяся отчаянным прыжком Городенко, «снявшего» мяч с ноги Головкина, внесла остроту в игру «Днепра». На 26-й минуте быстрый и опасный проход Пинчука закончился угловым ударом. Мяч, коварно поданный Сизовым, опустился за спиной голкипера в сетку ворот.
«Днепр» повёл в счёте и заиграл напористее. «Виновником» ещё двух голов в ворота железнодорожников стал Сатаев, возвратившийся в команду после демобилизации из рядов Советской Армии. На 50-й минуте он послал неотразимый мяч под планку, а на 58-й, получив длинный пас от Литовченко, пробил так сильно, что вратарь не удержал мяч и набежавший Кржечевский увеличил счёт до 3:0.
После этого «игра» приняла спокойный характер, и на 68-й минуте калужанину Голованову с пяти метров удалось «расстрелять» ворота Городенко.
Со счётом 3:1 и закончился этот первый после турне по городам Украины матч «Днепра». Его очередными соперниками дома будут аутсайдер подгруппы калининская «Волга», проигравшая воскресный матч «Авангарду» в Жёлтых Водах — 0:2, ярославский «Шинник» и горьковская «Волга».
В воскресенье состоялся матч лидеров подгруппы. Армейцы Киева со счётом 1:0 победили своих львовских одноклубников, и, набрав 45 очков, теперь уже на 3 очка опережают львовян. У запорожского «Металлурга», победившего позавчера «Таврию» — 1:0 — 41 очко. Далее идет «Звезда», разгромившая туляков — 5:0, и «Днепр». У них по 39 очков.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.
а
На снимке: первый мяч в воротах «Локомотива».
Фото Б. Умбраса.

«ДНІПРО» — «ЛОКОМОТИВ» — 3:1
«Спортивна газета» (Киев, 26.09.1967)
Після демобілізації з армії знову зайняв своє місце на лівому фланзі атаки «Дніпра» Сатаєв. Його дебют виявився вдалим. На початку другого тайму в боротьбі з двома захисниками «Локомотива» Сатаєв зумів нанести прицільний удар, пославши мяч у верхній кут воріт. Через 8 хвилин він же сильно пробив, Межников не втримав м’яч, набіг Кржечевський, і рахунок став 3:0 на користь «Дніпра».
А перший гол у ворота гостей ми спостерігали після кутового, поданого Сизовим. М’яч дугою пролетів над головами гравців і опустився в сітці за спиною воротаря.
Після третього м’яча, забитого дніпропетровцями у ворота гостей, господарі різко послабили тиск і швидко поплатилися за це. Голованов без перешкод з кількох метрів відквитав один м’яч.
Хоча дніпропетровці одержали досить переконливу перемогу, глядачі залишилися незадоволені. Господарі грали без запалу, піддавшися, очевидно, настрою гостей, які не прагнули до загострення боротьби.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

ЧЕМПИОНАТ ФУТБОЛИСТОВ
«Знамя» (Калуга, 26.09.1967)
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А» за 24 сентября.
«Металлист» (Харьков) — «Судостроитель» (Николаев) — 2:1, «Шинник» (Ярославль) — «Сокол» (Саратов) — 0:0, «Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Калуга) — 3:1, «Карпаты» (Львов) — «Молдова» (Кишинёв) — 0:2, «Волга» (Горький) — «Труд» (Воронеж) — 0:1, «Локомотив» (Винница) — СКА (Одесса) — 0:0, «Металлург» (Запорожье) — «Таврия» (Симферополь) — 1:0, СКА (Киев) — СКА (Львов) — 1:0, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Волга» (Калинин) — 2:0, «Звезда» (Кировоград) — «Металлург» (Тула) — 5:0. (ТАСС).