13 сентября 1967 года. Среда
Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Донецк) – 3:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Шахтёр» (Донецк) — 3:1 (1:1).
13 сентября 1967 (среда). Днепропетровск. Стадион «Метеор». 33000 зрителей. Программка матча не выпускалась.
Судьи:
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы белые, гетры красные с белой полосой): Городенко – ?, ?, Грибенник – Сизов, Шнейдерман, Литовченко – Христян, Пинчук, Снитько, Суковицын, …
Старший тренер – Л. Родос.
«Шахтёр» (футболки чёрно-белые, трусы чёрные, гетры белые с чёрной полосой): Ю. Коротких (А. Говоров, 46), В. Антоненко, В. Бардешин, А. Григорьев, А. Станкявичюс, А. Пилипчук, С. Евсеенко,..
Старший тренер – О. Ошенков.
Голы: 0:1 Пилипчук (4), 1:1 Суковицын (22), 2:1 Антоненко (73, в свои ворота), 3:1 Христян (88).

13 ВЕРЕСНЯ: «ДНІПРО» — «ШАХТАР» (Донецьк)
«Прапор юності» (10.09.1967)
13 вересня на стадіоні «Метеор» відбудеться товариська зустріч між «Дніпром» і донецьким «Шахтарем». Як повідомив старший тренер «Шахтаря» Олег Олександрович Ошенков, його команда гратиме проти «Дніпра» у такому складі: Говоров (Коротких), Головко, Сальков, Губич, Сорокін, Григор’єв, Базилевич, Пилипчук, Лобановський, Станкявічус, Фадєєв.
По закінченню матчу буде розіграна речова лотерея за вхідними квитками. На «щасливі» квитки припадуть цінні виграші — телевізор, магнітофон, мопед та інші речі.
Зібрані кошти підуть у фонд музею Комсомольської слави Дніпропетровщини.
В. Синицький,
інструктор Дніпропетровського обкому ЛКСМУ.

«ДНІПРО» — «ШАХТАР» — 3:1
«Прапор юності» (15.09.1967)
Товариську зустріч «Дніпра» з донецьким «Шахтарем» не зарахуєш до числа ординарних. Матч, організований обласним комітетом комсомолу, мав допомогти молоді Дніпропетровщини поповнити фонди для будівництва музею Комсомольської слави. Трибуни стадіону «Метеор», які вміщають 33 тисячі глядачів, були заповнені вщерть.
У значній мірі на характер матчу вплинув гол, забитий центрфорвардом донеччан Пилипчуком вже на 4-ій хвилині після прострілу правого крайнього Станкявічуса і помилки стоперів «Дніпра».
Дніпропетровці одразу ж додали темпу і перехопили ініціативу, широким фронтом атакуючи ворота «Шахтаря», які в першому таймі захищав Коротких. Особливо активно діють наші півзахисники Пінчук і Литовченко. Вони раз у раз виводять на зручні для взяття воріт позиції своїх крайніх форвардів Суковіцина і Снітька, часто б’ють самі. Коротких не має перепочинку.
«Шахтар» відповідає гострими контратаками і гарматними пострілами з-за меж штрафного майданчика.
В характерній для першого тайму ситуації був забитий гол у ворота донецьких футболістів.
На 21-ій хвилині атаку Євсеєнка зірвав у відчайдушному стрибку Городенко. Одразу ж м’яч підхоплює Пінчук і, обігравши на лівому фланзі двох захисників, вривається до штрафного майданчика гостей. Тепер вже Коротких рятує свою команду, але м’яч підхоплює захисник «Дніпра» Гребеннік, пас Суковіцину і той головою забиває красивий гол. Йшла 22-га хвилина гри.
Героєм матчу, безперечно, став Городенко. Двічі ще до кінця першого тайму він демонстрував прекрасну реакцію, відбиваючи з-під перекладини і з «дев’ятки» м’ячі, послані Бардешиним і Григор’євим.
Після відпочинку територіальна перевага знову на боці «Дніпра», але й «Шахтар» має не одну можливість вийти вперед в рахунку. Знову багато роботи у воротарів. І Говоров, який вийшов замість Коротких, і Городенко грають блискуче.
Та все ж на 73-ій хвилині після удару Шнейдермана м’яч потрапляє до захисника «Шахтаря» Антоненка і той «зрізає» його у власні ворота. 2:1. Це надає атакам «Дніпра» ще більшої гостроти, і за 2 хвилини до кінця зустрічі Христіян забиває третій м’яч. 3:1.
Трибуни проводжали футболістів «Дніпра» оплесками.
• • •
По закінченню матчу по вхідних квитках було розіграно своєрідну лотерею. Телевізор «Восход» дістався студентові 6-го курсу Дніпропетровського медичного інституту Миколі Гостіщеву, магнітофон «Днепр-12» — електрику БУ-1 тресту «Дніпрожитлобуд» Федору Асєєву, радіола «Беларусь» — машиністові тепловоза Південного машинобудівного заводу Олександру Шумському.
• • •
Минулого вівторка відбулись ігри 31-го туру першості СРСР з футбола серед команд другої підгрупи другої групи класу «А». У зв’язку з поїздкою за кордон харківського «Металіста» «Дніпро» гру цього туру пропустив. Це дозволило львівським «Карпатам» і запорізькому «Металургу», які зіграли внічию, обійти дніпропетровців у турнірній таблиці завдяки кращій різниці забитих і пропущених м’ячів. Але «Дніпро», як і раніше, по втрачених очках займає третє місце.
«Металург» грав з авангардівцями Жовтих Вод. Наші земляки в першому таймі забили в його ворота два м’ячі (автор обох голів — Мухачов) і запоріжцям довелось докласти чимало зусиль, щоб відігратись. На 73-ій хвилині Латишев головою посилає перший м’яч у ворота Онопка, а ще через 10 хвилин Чаплигін зі штрафного зрівнює рахунок. В результаті — 2:2. З таким же рахунком закінчилась у Сімферополі зустріч «Таврії» з «Карпатами».
Армійці Львова, обігравши горьківську «Волгу» — 2:0, утвердились в ролі лідера. Їх київські одноклубники втратили очко в Одесі — 0:0.
Нову перемогу здобули кишинівці. Вони виграли у своїх найближчих сусідів по турнірній таблиці, кіровоградців (2:0), і зрівнялись з ними по кількості набраних очок. «Труд» виграв у «Локомотива» з Калуги — 1:0. Внічию — 1:1 — закінчилась зустріч калінінської «Волги» з «Соколом». Не було відкрито рахунку в матчах «Суднобудівник» — «Локомотив» (Вінниця), «Металург» (Тула) — «Шинник».
19 вересня дніпропетровці виступають у Запоріжжі проти «Металурга». «Дніпро» ще ні разу за час перебування в класі «А» не перемагав запоріжців. Але традиції не живуть вічно.

ТУР ТРИДЦЯТЬ ПЕРШИЙ
«Зоря» (15.09.1967)
Він відбувся без участі футболістів «Дніпра», які в зв’язку з поїздкою харківського «Металіста» до НДР у той день відпочивали. А на другий день, тобто 13 вересня, дніпропетровці зробили генеральну пристрілку перед відповідальним матчем з запорізьким «Металургом», який має відбутися наступного вівторка.
У «Дніпра» був добрий екзаменатор — досвідчений колектив донецького «Шахтаря», який приїхав до нашого обласного центру в своєму бойовому складі. Матч проходив на стадіоні «Метеор». Його дивилося понад 30 тисяч глядачів. Весь збір від гри пішов у фонд створення в Дніпропетровську музею комсомольської слави.
Глядачі були задоволені. І не лише тому, що з переконливим рахунком 3:1 перемогли господарі. То був дуже цікавий, а моментами захоплюючий поєдинок, в якому екзаменатори з Донецька часто поступалися перед молодшими по класу товаришами. Після того як гості на четвертій хвилині відкрили рахунок (гол забив Пилипчук), ініціатива надовго перейшла до господарів. Вони розіграли кілька швидких і гарних комбінацій, ставлячи захист гостей в скрутне становище. Нарешті гол, який весь час назрівав, влетів у ворота «Шахтаря». Його забив головою Суковіцин.
Високий темп підтримувався не лише в першому таймі. Він, щоправда, на якийсь момент згас на початку другого тайму, але незабаром суперники знов зав’язали гостру боротьбу, прагнучи до перемоги. Героєм матчу став воротар «Дніпра» Городенко. Принаймні п’ять разів він блискуче виходив переможцем у поєдинках з форвардами «Шахтаря», які сильно й точно били з кількох метрів. А от на другому боці поля вартовий на воротах «Шахтаря» Говоров (він замінив Коротких) двічі змушений був виконувати неприємну місію. На 73-й хвилині його примусив виймати м’яч із сітки свій же товариш по команді — захисник Антоненко, який зрізав м’яч у власні ворота. За дві хвилини до фінального свистка Христіан, діставши точну передачу від Пінчука, послав м’яч під перекладину. Рахунок 3:1 на користь «Дніпра» не змінився до кінця.
Заслужена перемога. Вона була вирвана у сильного суперника. Вирішальну роль в її завоюванні відіграла злагоджена гра «Дніпра» по всіх лініях. Та найбільшої похвали, мабуть, заслуговує півзахист, який у матчі представляли Литовченко, Пінчук і Сизов. Перший з них вдало обстрілював ворота з далеких позицій, а Пінчук довів, що може виконувати роль диригента атак.
Повернемось тепер до минулого туру. Як він пройшов? Лідери — армійці Львова, як і слід було сподіватись, дома перемогли горьковську «Волгу» (2:0). Армійці Києва змушені були вдовольнитися нульовою нічиєю в зустрічі з своїми одеськими одноклубниками. Найближчі суперники «Дніпра» теж зіграли внічию. У зустрічах «Карпат» і «Таврії», запорізького «Металурга» і «Авангарда» зафіксовано однаковий результат (2:2). Причому запоріжці змушені були відігруватись, бо наші земляки в першому таймі вели рахунок 2:0. Голи на восьмій і двадцять третій хвилинах забив Мухачов. Один м’яч господарі відквитали на 73 хвилині, його забив Латишев, а на 83 хвилині Чаплигін штрафним ударом зрівняв рахунок.
Виїхавши за межі рідного міста, «Зірка» знов програла. Цього разу — «Молдові» (0:2). До речі, молдавські футболісти в другому колі набрали вже 17 очок. У решті матчів зафіксовано такі результати: «Локомотив» (К) — «Труд» — 0:1, «Волга» (К) — «Сокіл» — 1:1; «Суднобудівник» — «Локомотив» (В) і «Металург» (Т) — «Шинник» — 0:0.
У армійців Львова 42 очка, в армійців Києва — 41, «Карпати», «Металург» і «Дніпро» мають по 37 очок, але у «Дніпра» на одну гру менше. «Зірка» і «Молдова» набрали 35 очок.

На знімку: воротар «Шахтаря» Ю. Коротких знімає м’яч
з голови А. Христіана. Фото М. Дмитрієва.

ВСЕ ДОВОЛЬНЫ
«Днепровская правда» (16.09.1967)

Этот снимок сделан на стадионе «Метеор». Но изображён на нём не футболист, хотя именно кожаный мяч собрал сюда около тридцати тысяч зрителей. В объективе оказался студент мединститута Н. Гостищев, выигравший телевизор «Весна»... по входному билету. Николай доволен.
Получили удовольствие и остальные зрители. Матч между донецким «Шахтёром» и нашим «Днепром» проходил в острых обоюдных атаках и закончился со счётом 3:1 в пользу наших футболистов. Авторы голов — Суковицын и Христиан (третий гол — ошибка защитника команды гостей Антоненко, пославшего мяч в свои ворота). Мяч в ворота «Днепра» послал Пилипчук.
Деньги, вырученные за матч, поступили в фонд строительства областного музея Комсомольской славы.

«ШАХТАР» СКЛАДАЄ ЗБРОЮ
«Комсомолець Запоріжжя» (Запорожье, 17.09.1967)
Перед відповідальним матчем із запорізьким «Металургом», дніпропетровська команда «Дніпро» зустрілася вдома у товариському матчі з представником вищої ліги — донецьким «Шахтарем».
Цей матч був організований дніпропетровським обкомом комсомолу. Кошти від цієї зустрічі пішли на будівництво музею бойової слави.
Гірники вийшли на поле у своєму бойовому складі. Лише в нападі був відсутній О. Базилевич.
Поєдинок закінчився переконливою перемогою господарів поля — 3:1.
До відома уболівальників футбола: зустріч між «Металургом» та «Дніпром» транслюватиметься по телебаченню не повністю, — лише 15 останніх хвилин.